Nasze początki sięgają 1991 roku, kiedy to w Szwecji, w Lund uruchomiona została pierwsza stacja dializ pod nazwą Gambro Healthcare. W ciągu następnych kilkunastu lat Gambro rozszerzyło swoją działalność na resztę świata i w 2007 roku prowadziło działalność w 11 krajach na całym świecie, opiekując się ponad 12 000 pacjentów w 153 ośrodkach dializ.

W 2007 roku Gambro Healthcare zostało przejęte przez firmę Bridgepoint z wizją zapewnienia powszechnego dostępu do światowej klasy opieki nefrologicznej i zapewniania leczenia, poprawiającego jakość życia pacjentów na całym świecie. Wraz z nową wizją narodziła się nazwa Diaverum.

W następnych latach Diaverum stało się synonimem jakości i kultury troskliwej opieki. Obecnie pod szyldem Diaverum działa ponad 440 ośrodków dializ w 23 krajach, lecząc ponad 39 000 pacjentów.

Najważniejsze wydarzenia w historii Diaverum Polska:

1991

Gambro otwiera swój pierwszy ośrodek dializ w Szwecji, w Lund, pod nazwą Gambro Healthcare.

2001

W Polsce powstają pierwsze ośrodki dializ Gambro Healthcare Poland w Krakowie i Katowicach.

2002

Otwierają się następne ośrodki: w Warszawie przy ul. Chocimskiej oraz w Lublinie przy ul. Chodźki

2003

Firma uruchamia ośrodki dializ w Kielcach i Lubartowie

2005

Gambro Healthcare Poland rozszerza działalność i otwiera 5 nowych ośrodków. Na Pomorzu: w Gdańsku i Starogardzie Gdańskim, na Mazurach - w Olsztynie, na Podkarpaciu - w Jarosławiu, na Kujawach we Włocławku oraz drugi ośrodek w Lublinie przy Al. Kraśnickej.

2007

Firma Bridgepoint przejmuje Gambro Healthcare, a następnie zmienia nazwę firmy na Diaverum. W tym czasie Diaverum jest drugim co do wielkości dostawcą usług nefrologicznych w 14 krajach Europy oraz posiada oddziały w Ameryce Południowej i Australii. W Polsce Diaverum otwiera dwa ośrodki dializ: w Sanoku i Głubczycach.

2008

Diaverum Polska przejmuje kolejny ośrodek w Lublinie oraz na Mazurach - w Iławie.

2009

Diaverum rozszerza działalność w Polsce i przejmuje ośrodki w Przemyślu, Gdyni i Janowie Lubelskim.

2010

Diaverum Polska wciąż się rozwija i uruchamia swoje placówki w trzech nowych lokalizacjach: w Warszawie przy ul. Cegłowskiej, w Tczewie i Giżycku.

2011

Diaverum otwiera ośrodek w Kościerzynie.

2014

Diaverum Polska dołącza do swojej sieci ośrodek dializ w Przeworsku

2021

Od 20 lat Diaverum Polska zapewnia opiekę nefrologiczną w 24 ośrodkach dializ, oddziale szpitalnym i 17 poradniach nefrologicznych w całej Polsce.