Według różnych opracowań szacuje się, że przewleka choroba nerek (PChN) dotyka nawet 600 mln ludzi na całym świecie, w tym ok. 4 mln osób w Polsce.

Chorzy zagrożeni są dwoma głównymi powikłaniami: zwiększonym ryzykiem chorób serca i naczyń oraz rozwojem schyłkowej niewydolności nerek wymagającej tzw. leczenia nerkozastępczego. Obecnie PChN wymienia się wśród chorób cywilizacyjnych – obok nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości i chorób sercowo - naczyniowych.

Przewlekła choroba nerek oznacza trwałe uszkodzenie nerek, które może z czasem narastać, prowadząc ostatecznie do ich niewydolności. Leczenie chorego z PChN należy rozpoczynać możliwie najwcześniej, aby uniknąć groźnych powikłań i jak najdłużej opóźniać konieczność leczenia nerkozastępczego. W Diaverum kierujemy się misją poprawy jakości życia pacjentów z chorobami nerek, umożliwiając im prowadzenie jak najbardziej normalnego życia. Wiele wysiłku wkładamy także w edukację, czyli pomoc w lepszym zrozumieniu zasad funkcjonowania nerek oraz profilaktyki chorób lub – jeśli już wystąpią –  jak je skutecznie leczyć i żyć z nimi.

W większości ośrodków Diaverum w Polsce, działają Poradnie Nefrologiczne, gdzie leczeni są pacjenci od wczesnych stadiów PChN. W ramach poradni zapewniamy naszym pacjentom kompleksowe badania gwarantujące szybką diagnostykę i skuteczne leczenie. Zajmujemy się leczeniem najczęstszych chorób nerek, chorób współistniejących, zapobieganiem powikłań oraz leczeniem żywieniowym. Gdy zachodzi potrzeba, pacjenci w okresie predializacyjnym przygotowywani są w poradniach do rozpoczęcia leczenia nerkozastępczego.

Pacjentami poradni nefrologicznych opiekuje się zespół lekarzy, specjalistów nefrologii i chorób wewnętrznych, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami cierpiącymi na choroby nerek.

W ramach ubezpieczenia podstawowej opieki zdrowotnej Narodowego Funduszu Zdrowia, wszystkie zabiegi wykonywane są bezpłatnie.

image6u776.png

NFZ

Powiązane historie

Dializy wakacyjne d.HOLIDAY
Chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnią życia – także w podróży
Dializa otrzewnowa
Dializa otrzewnowa to zabieg wewnątrzustrojowy, który będziesz mógł wykonywać samodzielnie u siebie w domu
Hemodializa
Hemodializa usuwa toksyczne substancje, które nagromadziły się we krwi w wyniku niewydolności nerek