Redakcja Agencji Informacyjnej przyznając nagrodę doceniła naszą wieloletnią działalność na rzecz poprawy jakości życia pacjentów z chorobami nerek, a także działania prospołeczne, w tym budowanie świadomości o chorobach nerek i prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Podczas uroczystości w Warszawie nagrodę odebrał Dyrektor Naczelny Diaverum Polska, Ryszard Zając.

"Dziękujemy redakcji Agencji Informacyjnej, za docenienie naszej działalności. Liczymy, że dzięki temu wyróżnieniu tematy takie jak profilaktyka zdrowych nerek a także metody poprawy jakości życia osób z chorobami nerek jeszcze mocniej zagoszczą w przestrzeni publicznej. To zagadnienia bardzo istotne dla dużej części naszego społeczeństwa"  – powiedział Ryszard Zając, odbierając nagrodę.

W Polsce blisko 4,5 miliona osób choruje na przewlekłą chorobę nerek. Szacuje się, że nawet 90 procent chorych nie jest świadomych swojej choroby, ponieważ w pierwszych stadiach przebiega ona bezobjawowo.

"Ta nagroda to także wyróżnienie dla całego zespołu Diaverum Polska – oddanych lekarzy, pielęgniarek, personelu niemedycznego, którzy każdego dnia opiekują się naszymi pacjentami i umożliwiają im realizację życiowych planów i pasji udowadniając, że ograniczenia wynikające z choroby nie muszą stanowić przeszkody w czerpaniu radości z życia" – dodał Ryszard Zając.

Diaverum stawia sobie za cel poprawę jakości życia pacjentów z chorobami nerek. Jest wiodącym światowym dostawcą usług nefrologicznych, a na całym świecie opiekuje się blisko 40 tysiącami pacjentów i wykonuje ponad 6 milionów zabiegów rocznie. W Polsce swoją misję realizujemy już od ponad 22 lat. W 24 ośrodkach dializ, 17 poradniach nefrologicznych i oddziale nefrologicznym, leczymy ponad 9 tys. pacjentów, z czego ok. 2 tys. chorych poddawanych jest dializoterapii.

W 2023 roku redakcja Agencji Informacyjnej oprócz nagrody Obiektyw Medyczny przyznała jeszcze 2 wyróżnienia. Laureatką Obiektywu Kulturalnego została Maria Wollenberg-Kluza – artystka, malarka oraz działaczka społeczna. Nagrodą Obiektyw Gospodarczy uhonorowany został Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa za działania zwiększające konkurencyjność polskiej żywności w Polsce i na świecie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 grudnia w Warszawie podczas spotkania Klubu Publicystyki Kulturalnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Galę poprzedził wykład Małgorzaty Basaj z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która przybliżyła postać Aleksandry Piłsudskiej ze Szczerbińskich, działaczki niepodległościowej i społecznej, drugiej żony Józefa Piłsudskiego, ogłoszonej przez  Sejm RP patronką roku 2023.

Troskliwa opieka

"Obiektyw Medyczny" dla Diaverum Polska

Personel medyczny

Historia dializoterapii

Edukacja

Dieta wspomagająca nerki

Troskliwa opieka

Zawód i powołanie

Cyfryzacja

Aplikacja d.CARE

Pacjenci

Podróże z hemodializą

COVID-19

Wolontariat w czasie pandemii

Troskliwa opieka

Pielęgnacja dostępu naczyniowego

Pacjenci

Magdalena: Moja historia

Troskliwa opieka

Shirley- inspirująca pielęgniarka

Pacjenci

Filipe – ambasador marki Diaverum