Nerki pełnią kilka bardzo ważnych funkcji. Ich głównym zadaniem jest usuwanie produktów przemiany materii z krwi oraz utrzymywanie prawidłowego stężenia elektrolitów i wody w organizmie. 

Gdy jesteśmy zdrowi, proces filtrowania i oczyszczania krwi przebiega  niezauważalnie. Niestety funkcja nerek może z wielu powodów ulec pogorszeniu – czasowo lub na stałe. Nie ma dwóch pacjentów z dokładnie takim samym przebiegiem choroby. Niektóre z osób mogą mieć także choroby współistniejące.

Przewlekła choroba nerek (PChN) oznacza trwałe uszkodzenie nerek, które może z czasem narastać, prowadząc ostatecznie do ich niewydolności. Misją Diaverum jest pomoc pacjentom z chorobami nerek, aby umożliwić prowadzenie jak najbardziej normalnego życia – pomimo diagnozy. Wiele wysiłku wkładamy także w pomoc w lepszym zrozumieniu zasad funkcjonowania nerek oraz profilaktyki chorób lub – jeśli już wystąpią –  jak je skutecznie leczyć i żyć z nimi.

Niezależnie od tego, w jaki sposób pomagamy, nigdy nie zapominamy, że osoba pacjenta jest w centrum naszych działań. Oferujemy kompleksową opiekę medyczną, zapewniając nie tylko najlepsze zindywidualizowane leczenie chorób nerek, ale także innych chorób, które mogą wystąpić. Wspieramy również pacjentów w czasie przygotowania do przeszczepienia nerki jak i po nim. W ten sposób staramy się pomóc pacjentom spowolnić postęp choroby oraz żyć jak najbardziej normalnie.

 

Powiązane historie

Co wiemy o nerkach
Głównym zadaniem nerek jest filtrowanie, usuwanie szkodliwych substancji oraz utrzymanie równowagi zawartości soli i wody w organizmie
Niewydolność nerek
Dwie najczęstsze przyczyny powodujące upośledzenie funkcji nerek to cukrzyca i nadciśnienie tętnicze
Czy można zapobiegać PChN?
Przewlekła choroba nerek to poważne zaburzenie, które coraz częściej występuje na całym świecie