Redakcja Agencji Informacyjnej przyznając nagrodę doceniła naszą wieloletnią działalność na rzecz poprawy jakości życia pacjentów z chorobami nerek, a także działania prospołeczne, w tym budowanie świadomości o chorobach nerek i prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Podczas uroczystości w Warszawie nagrodę odebrał Dyrektor Naczelny Diaverum Polska, Ryszard Zając.

"Dziękujemy redakcji Agencji Informacyjnej, za docenienie naszej działalności. Liczymy, że dzięki temu wyróżnieniu tematy takie jak profilaktyka zdrowych nerek a także metody poprawy jakości życia osób z chorobami nerek jeszcze mocniej zagoszczą w przestrzeni publicznej. To zagadnienia bardzo istotne dla dużej części naszego społeczeństwa"  – powiedział Ryszard Zając, odbierając nagrodę.

W Polsce blisko 4,5 miliona osób choruje na przewlekłą chorobę nerek. Szacuje się, że nawet 90 procent chorych nie jest świadomych swojej choroby, ponieważ w pierwszych stadiach przebiega ona bezobjawowo.

"Ta nagroda to także wyróżnienie dla całego zespołu Diaverum Polska – oddanych lekarzy, pielęgniarek, personelu niemedycznego, którzy każdego dnia opiekują się naszymi pacjentami i umożliwiają im realizację życiowych planów i pasji udowadniając, że ograniczenia wynikające z choroby nie muszą stanowić przeszkody w czerpaniu radości z życia" – dodał Ryszard Zając.

Diaverum stawia sobie za cel poprawę jakości życia pacjentów z chorobami nerek. Jest wiodącym światowym dostawcą usług nefrologicznych, a na całym świecie opiekuje się blisko 40 tysiącami pacjentów i wykonuje ponad 6 milionów zabiegów rocznie. W Polsce swoją misję realizujemy już od ponad 22 lat. W 24 ośrodkach dializ, 17 poradniach nefrologicznych i oddziale nefrologicznym, leczymy ponad 9 tys. pacjentów, z czego ok. 2 tys. chorych poddawanych jest dializoterapii.

W 2023 roku redakcja Agencji Informacyjnej oprócz nagrody Obiektyw Medyczny przyznała jeszcze 2 wyróżnienia. Laureatką Obiektywu Kulturalnego została Maria Wollenberg-Kluza – artystka, malarka oraz działaczka społeczna. Nagrodą Obiektyw Gospodarczy uhonorowany został Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa za działania zwiększające konkurencyjność polskiej żywności w Polsce i na świecie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 grudnia w Warszawie podczas spotkania Klubu Publicystyki Kulturalnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Galę poprzedził wykład Małgorzaty Basaj z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która przybliżyła postać Aleksandry Piłsudskiej ze Szczerbińskich, działaczki niepodległościowej i społecznej, drugiej żony Józefa Piłsudskiego, ogłoszonej przez  Sejm RP patronką roku 2023.

Przeszczep nerki

Doktor Domingos Machado

Troskliwa opieka

"Obiektyw Medyczny" dla Diaverum Polska

Personel medyczny

Historia dializoterapii

Edukacja

Dieta wspomagająca nerki

Troskliwa opieka

Zawód i powołanie

Cyfryzacja

Aplikacja d.CARE

Pacjenci

Podróże z hemodializą

Wolontariat w czasie pandemii

Troskliwa opieka

Pielęgnacja dostępu naczyniowego

Pacjenci

Magdalena: Moja historia

Troskliwa opieka

Shirley- inspirująca pielęgniarka

Pacjenci

Filipe – ambasador marki Diaverum